Legyen egyszerű és világos
Az egyszerű nem jelent egyet a rossz és unalmas megjelenéssel. Viszont fontos, hogy érhető és könnyen navigálható legyen az oldal a fejléc segítségével, így a honlapra látogatók azonnal megtalálják, amit szeretnének.
Szerepeljenek benne a fontos hétköznapi információk
Szerepeljen a fejlécben a cég logója, egy jól navigálható és beszédes menüsör, és a fontosabb kapcsolati információk, mint e-mail cím és telefonszám.
Minél kevesebb és rövidebb szöveg legyen a fejlécben
A fejléc célja elsősorban a márkaépítés és az oldalon való navigálás biztosítása a menüsorral. Nem akarjuk leterhelni egyből az oldal látogatóit mindenféle információval, csak az éppen szükségesekkel. Felesleges minden oldalt a menüben elhelyezni, hasznos lehet legördülő menüket használni, így csökkentve a menüben azonnal megjelenő szövegek számát. Továbbá célszerű lehet, minél rövidebb szavakat használni, ha lehetséges.
Legyen ragadós a fejléc
Nagyon fontos, hogy ragadós fejléc legyen egy oldalon, hiszen így bárhova kattintanak, vagy görgetnek az oldalon a látogatók mindig látszódni fog a menüsör, így könnyen tudnak navigálni a holnapon belül, vagy akár új oldalra kattintani, ha az adott oldalon nem találtak meg azt, amit keresnek.
Legyenek kiemelve a fontos elemek
A fejléc elkészítése előtt át kell gondolnunk, hogy mit is akarunk, hogy az oldalon levő emberek csináljanak. Miután ezt átgondoltuk fontos, hogy ezeket kiemeljük és jól láthatóvá tegyük a fejlécben. Például, ha éttermünk van, akkor elhelyezhetünk a fejlécben egy Asztalfoglalás gombot, amivel azonnal és könnyedén tudnak a látogatók asztalt foglalni, ha étel házhozszállítással foglalkozunk, akkor pedig elhelyezhetünk egy Rendelés gombot, ami már is a rendelés oldalra viszi a látogatót.
Használjon jól olvasható színeket, betűtípust és betűméretet
A fejlécben mindenképpen jól olvasható színeket és betűtípust kell használnunk, hiszen, ha a látogatók nem tudják elolvasni a fejlécben található dolgokat könnyedén elhagyhatják az oldalt. Továbbá a megfelelő betűméret is fontos az olvashatóság szempontjából.
Milyen elemeket tartalmaz egy általános céges weboldal fejléce?
- Céges logó, ami tükrözi a vállalkozás arculatát, továbbá építi a cég márkáját és felismerhetőséget az emberek körében.
- Kapcsolati információk, mint e-mail, telefonszám.
- Navigációs menük, amikkel az oldal látgatói interakcióba lépnek az oldallal.
- Kezdőoldal, amivel bármikor visszatérhetnek a felhasználók a nyitóoldalra.
- Rólunk, amiben néhány sorban és képpel bemutatják a cég történetét és hogy mit képviselnek
- Szolgáltatások vagy termékek, ahol a látogatók megtalálhatják, amire szükségük van.
- Blog vagy hír fül, ahol hasznos információkat, leírásokat, útmutatókat, tanácsokat tudnak adni az oldal látogatóinak.
- Kapcsolat oldal, ahol megtalálhatók a cég kapcsolati információ, mint például telefonszám, e-mail, cím, továbbá kapcsolati űrlap, amin keresztül könnyedén felvehetik a cégével a kapcsolatot.
- Cselekvésre felhívó elemek, gombok, amikkel azonnal elérhetjük azt, amit a látogatóktól szeretnénk, hogy csináljanak.
- Közösségi média elérhetőségek, mint Twitter, Facebook, Instagram vagy YouTube.
- Több nyelvű oldal esetén pedig a nyelvválasztó modulok, zászlók.